O mnie

Kochani,

nazywam się Kinga Borowicz-Reutt. Profesor Kinga, jak nazywają mnie studenci. Od dzisiaj będę tu dla Was. Po to, żeby przybliżać wiedzę na temat traganka błoniastego, czyli Astragalusa, a także innych ciekawych substancji leczniczych. Jestem przekonana, że warto czerpać nie tylko z naszych rodzimych zasobów, ale także z wiedzy zbieranej przez tysiące lat na innych kontynentach. Od lat jestem zafascynowana filozofią tradycyjnej medycyny chińskiej. Kocham naturę, jej cykliczność i dary, które nam przynosi. Wiem, że naturalne substancje wspomagają zdrowie, witalność oraz zapewniają utrzymanie dobrego samopoczucia. Wspaniale wpierają urodę, a nawet spowalniają procesy związane z upływem czasu. Zawodowo jestem profesorem medycyny, specjalistą chorób wewnętrznych i diabetologii. Zajmuję się także medycyną estetyczną i przeciwstarzeniową. Uczelnia wyposażyła mnie w solidny warsztat naukowy, dostęp do światowej literatury, umiejętność interpretacji badań naukowych. Ja sama uwielbiam się uczyć, robię to z pasją przez całe moje życie. Głębię satysfakcji przynosi jednak dzielenie się wiedzą z innymi jej poszukiwaczami.

Zainteresowanie filozofią tradycyjnej medycyny chińskiej i medycyną anti-aging skłoniło mnie kilka lat temu do intensywniejszej lektury na temat azjatyckich roślin leczniczych. No tak, ja również się starzeję, a chciałabym do końca zachować sprawność i dobre samopoczucie. A im dłużej jestem lekarzem, tym bardziej przekonuję się o wyższości zapobiegania nad leczeniem.  Moje poszukiwania zakończyły się odkryciem prawdziwego skarbu. To traganek błoniasty, czyli Astragalus membranaceus, znany w Chinach jako Huang qi, Ogi w Japonii, a Hwanggi w Korei. Astragalus, oprócz wielu znanych dobroczynnych właściwości, działa przeciwstarzeniowo na poziomie struktur komórkowych, przedłużając ich życie i zdolność do podziału. Przyznacie, że to bardzo unikalne działanie.  

Chciałabym podzielić się z Wami wiedzą na temat powstawania i rozwoju chorób.  Chciałabym także przybliżyć ideę medycyny anti-aging i, będącej jej częścią, biorewitalizacyjnej medycyny estetycznej. Wreszcie chciałabym wskazać miejsce i rolę Astragalusa oraz innych substancji naturalnych w procesie profilaktyki i wspomagania leczenia chorób. Zapraszam Was w podróż ścieżkami nauki.